Wnioski na nowy okres zasiłkowy

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
29 czerwca 2020

Przypominamy o terminach składania wniosków o zasiłek rodzinny, świadczenia z funduszu alimentacyjnego i świadczenie "Dobry start"

Osoby chcące ubiegać się o zasiłek rodzinny, świadczenia z funduszu alimentacyjnego lub świadczenie „Dobry start” (300+) na kolejny okres powinny złożyć nowe wnioski. Wnioski w formie papierowej w siedzibie Ośrodka będą przyjmowane od dnia 3 sierpnia br. Formularze można pobierać wcześniej w Ośrodku lub wydrukować ze tej strony przechodząc do odpowiedniego działu.

Wnioski w formie elektronicznej można składać od dnia 1 lipca (empatia.mpips.gov.pl / serwisy banków). W przypadku składania wniosków o zasiłek rodzinny lub świadczenia z funduszu alimentacyjnego w formie elektronicznej prosimy najpierw o kontakt z pracownikami Ośrodka w celu uzyskania informacji o załącznikach wymaganych w danej sytuacji i o sposobie wypełnienia wniosku. Mieszkańcy miasta Wągrowca jako organ właściwy powinni wybierać MOPS w Wągrowcu a nie Urząd Gminy Wągrowiec.

Osoby składające wnioski w formie papierowej prosimy o rejestrowanie się w celu pobrania właściwych formularzy i sprawdzenia wniosku podczas składania przez pracownika Ośrodka. Składanie wniosków niekompletnych lub niewłaściwie wypełnionych może spowodować znaczne opóźnienia w wypłacie świadczeń.

Z uwagi na przeciwdziałanie epidemii, w każdej sprawie, obowiązuje rejestracja telefoniczna na określony dzień i godzinę. Rejestracja jest prowadzona w dni robocze (w godz. 8:00 - 10:00) pod numerami telefonów:

  • świadczenia rodzinne i alimentacyjne: 607 077 275,
  • 500+ i Dobry start: 603 203 097.

Klienci bez założonej maseczki lub przyłbicy zakrywającej usta i nos nie będą obsługiwani. Po wejściu do Ośrodka należy zdezynfekować ręce korzystając z płynu w dozowniku. Należy posiadać własny długopis. Przy stanowisku obsługi może przebywać tylko jedna osoba.

Ze względu na konieczność rejestracji prosimy nie zwlekać ze składaniem wniosków!

Termin wydania decyzji i wypłaty świadczeń zależy od miesiąca złożenia prawidłowo wypełnionego wniosku wraz z dokumentami.

ZASIŁEK RODZINNY ORAZ DODATKI

miesiąc złożenia wniosku

termin wydania decyzji i pierwszej wypłaty zasiłku

do końca SIERPNIA

do 30 LISTOPADA

WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK

do 31 GRUDNIA

LISTOPAD

do 29 LUTEGO

GRUDZIEŃ

do 29 LUTEGO (bez spłaty za listopad)

 

ŚWIADCZENIA Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO

miesiąc złożenia wniosku

termin wydania decyzji i pierwszej wypłaty świadczeń

do końca SIERPNIA

do 31 PAŹDZIERNIKA

WRZESIEŃ

do 30 LISTOPADA

PAŹDZIERNIK

do 31 GRUDNIA

LISTOPAD

do 31 STYCZNIA (bez spłaty za październik)

 

ŚWIADCZENIE „DOBRY START”

miesiąc złożenia wniosku

termin wydania rozstrzygnięcia i wypłaty świadczenia

do końca SIERPNIA

do 30 WRZEŚNIA

WRZESIEŃ - LISTOPAD

2 miesiące od złożenia wniosku

               

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Nowy okres zasiłkowy

    Nowy okres zasiłkowy