Ważna informacja dla osób goszczących obywateli Ukrainy.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
6 maja 2022

Od kilku dni obowiązuje nowy, zmieniony wzór wniosku o świadczenie pieniężne z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy  przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy. Od 30 kwietnia br. zmienił się także wzór załącznika do tego wniosku.

 

 

Dokumenty o przyznanie tego świadczenia prosimy składać w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wągrowcu przy ul. Krótkiej 4c w godzinach pracy tej placówki.

Wysokość świadczenia wynosi 40 zł dziennie za osobę. Świadczenie może być przyznane na okres nie dłuższy niż 120 dni od daty przybycia obywatela Ukrainy na terytorium RP.

Wniosek składa się z dołu, a Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ma jeden miesiąc na jego ewentualną weryfikację.

Tutaj można pobrać Wniosek o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przybywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy.

Do wniosku należy dołączyć Kartę osoby przyjętej do zakwaterowania, w której należy podać dane przyjętej osoby oraz zaznaczyć, w jakich dniach korzystała ona z naszej gościnności. Dla każdej osoby trzeba wypełnić osobną kartę.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie