Tunel Doświadczeń, warsztaty językowe i dyskusja o niepełnosprawności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
4 października 2018

W dniach 10 i 11 października odbędzie się kolejna edycja przedsięwzięcia dotyczącego wsparcia osób niepełnosprawnych.

Poczuć i doświadczyć…

Tunel Doświadczeń 2018 to kolejna edycja przedsięwzięcia realizowanego od kilkunastu lat w Wągrowcu wspólnie przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu i Grupę Samopomocy „Du und Ich” z partnerskiej gminy Adendorf (Dolna Saksonia – Niemcy). Kilkuminutowe doświadczenie przejścia przez zaciemniony tunel razem z przewodnikiem, pozwala zrozumieć położenie osób niewidomych i niedowidzących w ruchu ulicznym. W tym roku Tunel zostanie zainstalowany w dniu 10 października na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu przy ul. Letniej, znanej z prowadzenia klasy specjalnej dla dzieci ze spektrum autyzmu.

W następnym dniu zaplanowane zostały polsko – niemieckie warsztaty językowe dla uczniów z wągrowieckich szkół podstawowych o niepełnosprawności w języku polskim i niemieckim. Tego samego dnia Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu poprowadzi na terenie Ośrodka Rehabilitacyjnego „WIELSPIN” panel dyskusyjny na temat modelu usług społecznych dla niepełnosprawnych osób z miasta Wągrowca.

17 lat partnerskiej współpracy Adendorfu i Wągrowca to także 17 lat wspólnej pracy na rzecz niepełnosprawnych obydwóch miast. Znaczna część sprzętu rehabilitacyjnego (chodziki, wózki inwalidzkie), jaki można zobaczyć na ulicach Wągrowca, pochodzi z Adendorfu. Prowadząca grupę samopomocy „Du und Ich” Marianne Krause to od 2004 roku Honorowy Obywatel Miasta Wągrowca.

     Grzegorz Tomaszewski

     Kierownik MOPS Wągrowiec

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zdjęcia archiwalne z poprzednich edycji

    Zdjęcia archiwalne z poprzednich edycji

  • Powiększ zdjęcie Zdjęcia archiwalne z poprzednich edycji

    Zdjęcia archiwalne z poprzednich edycji