Lato seniorów.

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 sierpnia 2019

Seniorzy aktywnie spędzają czas.

Na jednośladzie można jeździć w każdym wieku, co udowodniają seniorzy z Dziennego Domu Seniora. W środowe przedpołudnie 24 lipca 2019 r. wraz z opiekunem wyruszyli na wycieczkę rowerową do miejscowości Kobylec. Po drodze przemierzali zarówno leśne dukty, jak i wygodne ścieżki rowerowe. Nad jeziorem zażywali, w upalny dzień, ożywczej kąpieli, pili wyborna kawę w cudownej scenerii delektując się przepysznym, domowym ciastem oraz wspólnie biesiadowali przy ognisku i pieczonych kiełbaskach. Pensjonariusze wykorzystali ten czas także na aktywny wypoczynek włączając się do wspólnej gimnastyki. W wyjeździe uczestniczyło 20 osób tworząc niezwykle zgrana drużynę.

W słoneczną środę 7 sierpnia 2019 r.  pensjonariusze wraz z opiekunem wybrali się rowerami do pobliskiego Łęgowa. Wycieczka ta odbyła się dzięki życzliwości pani Kamili Januchowskiej. Seniorzy do dyspozycji otrzymali świetlicę wiejską, gdzie nie mogło zabraknąć wspólnego biesiadowania przy kawie, drożdżówkach i kiełbaskach z grilla. Był to dzień niezapomnianych wrażeń.

 14 sierpnia 2019 r. seniorzy  udali się na piknik. Pierwszy raz odwiedzili Klotyldzin koło Margonina gdzie znajduje się Alpakoland. Na miejscu poznali alpaki, które są główną atrakcją tego miejsca oraz innych mieszkańców gospodarstwa takich jak kury, gęsi, kozy czy konie. Dla jednych był to powrót do przeszłości a drugich pierwsze spotkanie z takimi zwierzętami. Bliski kontakt i możliwość karmienia zwierząt sprawiła wiele radości i pobudziła do żywych dyskusji na temat poziomu życia zwierząt. Po zakończeniu zwiedzania odbyło się ognisko i wspólne biesiadowanie przy muzyce.  Z uśmiechami na twarzy i pięknymi wspomnieniami grupa wróciła do Wągrowca.

Galeria

 • Powiększ zdjęcie Karmienie zwierząt w Alpakolandzie

  Karmienie zwierząt w Alpakolandzie

 • Powiększ zdjęcie Ożywcza kąpiel w upalny dzień.

  Ożywcza kąpiel w upalny dzień.

 • Powiększ zdjęcie Wyborna kawa w pięknych okolicznościach przyrody.

  Wyborna kawa w pięknych okolicznościach przyrody.