Korpus Wsparcia Seniorów.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Teleopaska dla seniora

Miasto Wągrowiec zamierza wystąpić do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej o środki finansowe na Moduł II Korpusu Wsparcia Seniorów (w skrócie KWS). W ramach tego modułu dla seniorów w wieku 65 lat i więcej będzie można zakupić teleopaskę oraz pokryć koszty jej użytkowania przez okres trwania projektu, czyli do końca 2023 roku.

Teleopaska zawiera funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe, takie jak puls i saturacja, przycisk bezpieczeństwa (sygnał SOS), detektor upadku. To kluczowy element tzw. systemu teleopieki, na który składa się także telecentrum zatrudniające ratowników medycznych.

W celu oszacowania potrzeb MOPS w Wągrowcu prosi osoby zainteresowane udziałem w projekcie o zgłaszanie chęci swojego udziału w tym programie. Więcej informacji o warunkach udziału można znaleźć tutaj.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt mailowy mops@mops.wagrowiec.eu lub telefoniczny  67 262 08 85 w godzinach pracy MOPS.

Do tej pory wągrowiecki samorząd realizował tego typu projekt w ramach środków własnych – w latach 2021-2022 systemem teleopieki objętych zostało około 40 osób.

 

Informacja umieszczona w dniu: 11.01.2023 r.

Informację przygotował: Grzegorz Tomaszewski

Informację opublikował: Krzysztof Majorczyk