"Cyfrowa twierdza"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
15 kwietnia 2022

23 i 24 kwietnia br. w godzinach od 11 do 15 na wągrowieckim rynku odbędzie się projekt "Cyfrowa Twierdza" organizowany przez Fundację Teraz Wy.

Fundacja zachęca do uczestnictwa wszystkich mieszkańców:  "Na rynku powstanie wioska Cyfrowej Twierdzy, w której będziemy informować jak uchronić się przed przestępstwami w sieci i w jaki sposób bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej.

 

Z naszych ankiet wynika, że 78% osób nie wie, że jednym kliknięciem można doprowadzić do kradzieży danych osobowych i danych do logowania do banku.

 

Przyjdź na rynek i dowiedz się jak się uchronić przed przestępcami. Informacji będzie udzielać Komenda Powiatowa Policji w Wągrowcu, bank Santander, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta, Miejski Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Fundacja Teraz Wy.

 

Każda osoba otrzyma darmowy poradnik z ilustracjami smsów, które wysyłają przestępcy oraz z najważniejszymi poradami dotyczącymi bezpieczeństwa w sieci.

 

Komenda Powiatowa Policji oznakuje za darmo Twój rower, atmosferę umili oprawa muzyczna Miejskiego Domu Kultury, a spośród osób, które przyjdą na rynek, wylosujemy podwójne wejściówki do kina i na koncert Andrzeja Grabowskiego."

 

 https://youtube.com/shorts/IVACRW1LFgk

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Zdjęcie przedstawia mężczyznę ubranego w koszulę który ma palec wskazujący skierowany w stronę oglądającego zdjęcie.

    Zdjęcie przedstawia mężczyznę ubranego w koszulę który ma palec wskazujący skierowany w stronę oglądającego zdjęcie.