Jadłodzielnia w Wągrowcu. Podziel się - nie marnuj.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
22 grudnia 2022

W dniu wczorajszym tj. 21 grudnia 2022 r. została otwarta jadłodzielnia. Będzie działała codziennie a jej obsługą zajmować się będzie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu.

Każdy, kto chce podzielić się jedzeniem z innymi lub wziąć coś dla siebie może to już zrobić w wągrowieckiej jadłodzielni usytuowanej przy Ratuszu. To miejsce, w którym można zostawić żywność dla potrzebujących lub ją sobie stamtąd wziąć. To właśnie w okresie świąt Bożego Narodzenia zostaje w wielu naszych domach nadmiar jedzenia – od teraz jest miejsce, w którym możemy podzielić się nim z innymi.

Wczoraj jadłodzielnię zasiliła firma „Magdziarz” z Wągrowca. Jutro możesz ją zasilić TY. Wszystkim, którzy w ten sposób chcieliby pomagać innym, prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Jadłodzielni.

- Często wyrzucamy żywność, której nie zdążyliśmy zjeść. Tymczasem dookoła nas jest mnóstwo osób potrzebujących, którym te produkty mogłyby pomóc, zanim przestaną nadawać się do spożycia. W naszym mieście będzie teraz miejsce, w którym będziemy mogli podzielić się jedzeniem. Jadłodzielnia jest dla wszystkich! – mówi burmistrz miasta Jarosław Berendt.

Wągrowiecka jadłodzielnia mogła powstać dzięki bezzwrotnemu dofinansowaniu z Samorządu Województwa Wielkopolskiego w kwocie 18 630 złotych w ramach „Programu ograniczania marnotrawstwa i strat żywności w Wielkopolsce na lata 2021 – 2025”.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie